TO ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΝΤΑΡΙΩΤΙΣΣΑΣ ΣΤΑ «ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ»

Την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες  όλων των τάξεων του Γυμνασίου Κονταριώτισσας μετέβησαν στο αρχαίο θέατρο του Δίου, για να παρακολουθήσουν το χορόδραμα «Το Όνειρο Της Τερψιχόρης», από το ισπανικό θεατρικό σχήμα METAKINISIS. Η παράσταση εντασσόταν στο πλαίσιο του επιτυχημένου  θεσμού των Ολυμπίων εν Δίω. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μία ξεχωριστή παράσταση, με μουσική και χορό. Οι θεατές  παρακολούθησαν με προσήλωση την παράσταση, καθώς μαγεύτηκαν από το ταλέντο και τις ικανότητες των συμμαθητών τους. Στο τέλος της παράστασης οι μαθητές και μαθήτριές μας πλησίασαν τους συντελεστές της παράστασης, και είχαν γόνιμο διάλογο μαζί τους στα αγγλικά. Μπράβο στους συντελεστές της παράστασης για την αξέχαστη εμπειρία που βίωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας.