ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΡΜΟΝΙΚΗ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗ «ΠΕΛΙΤΙ».

Την Τρίτη 2 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο Κονταριώτισσας δίωρη ενημερωτική εκδήλωση, στην οποία συμμετείχαν εξήντα μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου. Συγκεκριμένα, τα παιδιά, τα οποία συμμετέχουν στα Εκπαιδευτικά Προγράμματα «Καλλιεργώ με Αγάπη και Σεβασμό» και «Από τη Γη στη Διατροφή», μαζί με τις Υπεύθυνες Εκπαιδευτικούς που τα υλοποιούν, στις οποίες ανήκει και η πρωτοβουλία της εκδήλωσης, ενημερώθηκαν σε ζητήματα που αφορούν την δράση του «ΠΕΛΙΤΙ», καθώς και την σημασία της διατήρησης των παραδοσιακών ποικιλιών και μεθόδων καλλιέργειας για την διατροφή και την ζωή μας. Η παρουσίαση έγινε στο αμφιθέατρο του Σχολείου μας, διαδικτυακά.

Ευχαριστούμε θερμά τον υπεύθυνο του «ΠΕΛΙΤΙ» κύριο Παναγιώτη Σαϊνατούδη για την άμεση ανταπόκρισή του στο αίτημα του Σχολείου, καθώς και για την πολύ ενδιαφέρουσα και εμπεριστατωμένη προσέγγιση των θεμάτων της παρουσίασης, προσβλέπουμε δε και σε μελλοντική μας συνεργασία το επόμενο σχολικό έτος.