Η ΤΡΟΧΑΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ.

Η ενημέρωση, η οποία υλοποιήθηκε στο πλαίσιο των δράσεων που αφορούν το μάθημα Εργαστήρια Δεξιοτήτων και – συγκεκριμένα – στο πρόγραμμα του 1ου διμήνου, το οποίο φέρει τον τίτλο «Του Δρόμου το Ασφαλές», πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία της διδάσκουσας Εκπαιδευτικού του Σχολείου μας κας Αικατερίνης Τσιγκάνου.

Η παρουσίαση, στόχος της οποίας ήταν η υπεύθυνη ενημέρωση των μαθητών/τριών από τον πλέον αρμόδιο φορέα για την σωστή συμπεριφορά πεζών και οδηγών, κινητοποίησε το ζωηρό ενδιαφέρον και τον προβληματισμό των παιδιών. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία, καθώς μετά την ενημέρωση ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση, στην οποία οι μαθητές/τριες υπέβαλαν ερωτήσεις και εξέφρασαν τους προβληματισμούς τους.