Εθελοντική Δράση Γυμνασίου Κονταριώτισσας

Με πρωτοβουλία της κα Δέσποινας Μακρή και με την συνεργασία τόσο του διευθυντή κ. Ταξιάρχη Κατσαμάγκα όσο και του δεκαπενταμελούς μαθητικού συμβουλίου, οι μαθητές του γυμνασίου μας διενήργησαν έρανο, με σκοπό την συγκέντρωση χρημάτων για την αγορά τροφίμων μακράς διαρκείας στους σεισμόπληκτους της ευρύτερης περιοχής της Ελασσόνας.

Η ανταπόκριση των μαθητών  και των οικογενειών τους καθώς και του συλλόγου διδασκόντων  και φίλων  ήταν συγκινητική με αποτέλεσμα να συγκεντρωθεί ένα σεβαστό ποσό. Ιδιαίτερες ευχαριστίες θα πρέπει να αποδοθούν και στον Δήμο Δίου – Ολύμπου και τον κ. Αθανάσιο Καλαϊτζή για την σημαντική τους βοήθεια στην αγορά, τη συγκέντρωση και την μεταφορά των τροφίμων.

Ευχή όλων των συμμετεχόντων αποτελεί η πρωτοβουλία αυτή  να βοηθήσει στην κάλυψη κάποιων αναγκών και να  βελτιώσει τις πολύ δύσκολες στιγμές που αντιμετωπίζουν οι κάτοικοι της περιοχής.

.