Αρχαία Ελληνικά – Α’ τάξη

Προς όλους τους μαθητές

Αγαπητά μου παιδιά,

κατ’ αρχήν σας εύχομαι υγεία, υπομονή, καλή συνεργασία με όλα τα μέλη της οικογένειάς σας και … να τελειώσει αυτή η δοκιμασία σύντομα και όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα για όλον τον κόσμο.

Το γεγονός ότι εκ των πραγμάτων δεν μπορούμε να είμαστε στο σχολείο δε σημαίνει ότι θα χάσουμε την επαφή!

Κάτι μου λέει ότι χωρίς το σχολείο βαριέστε και ότι σας λείπει η καθημερινότητα που όλοι θεωρούσαμε ως δεδομένη!

Μέσω της ιστοσελίδας του σχολείου μας θα ανεβάζω τακτικά υλικό, σταδιακά για όλα τα μαθήματα που διδάσκω στην Α΄ και στη Β΄ Τάξη. Και μια συμβουλή πέρα από την αυτονόητη για περιορισμό στο σπίτι και προστασία της υγείας: μήπως είναι και μια ευκαιρία, πέρα από τα ηλεκτρονικά παιχνίδια, να ξεσκονίσουμε και κείνο το λογοτεχνικό βιβλίο που μας είχαν φέρει δώρο…

Σύνδεσμος 2: Εργασίες.

Η  καθηγήτριά σας